Cam Nedir

By Cam Hakkında, Tüm KategorilerNo Comments

Cam Nedir?

Ham maddesi kum olan, ihtiyaca göre içine soda, kalker, kireç, dolomit, feldspa ve benzeri mineraller eklenerek 1500 derece sıcaklıktaki fırınlarda eritilerek şekil verilmesiyle ortaya çıkan maddeye cam denir. Sadece kumdan cam üretilebilir ama bu tip camlar çok kırılgan olduğundan kullanımı zordur.
Devamını Oku

Kapaklı Giydirme Cephe Sistemleri

By Cam Cepe Sistemleri, Tüm KategorilerNo Comments

Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi alüminyüm çelik ve camın bir araya getirilerek oluşturulan, teknolojiyi ve ekonomik çözümü müşteriye sunan yatay ve dikey cizgilerin hakim olduğu çağdaş mimarinin vazgeçilmeyen bir öğesidir.
Kapaklı giydirme cepheler, en uzun zamandır uygulanan sistem olduğundan kullanımı çok yaygındır ve üretim kolaydır. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan bir sistem olduğundan daha düşük maliyetlerler yapılabilmektedir.

Devamını Oku

Transparan Cephe Kaplama Sistemleri

By Cam Cepe Sistemleri, Tüm KategorilerNo Comments

Transparan cephe, yapıya mimari bir tasarım ve estetik bir görünüş kazandıran giydirme cephe sistemi. Bu sistemin en büyük özelliği cephe kaplama malzemesi olarak sadece şeffaf camın kullanılmasından ötürü iç ve dış ortam arasındaki görülebilirlik oranının maksimum düzeye çıkarılmış olması.

Böylelikle yapının belli yerlerinde kullanım amacına uygun bir tasarım seçme olanağı ortaya çıkıyor.

Devamını Oku

Strüktürel Silikon Cephe Kaplama Sistemleri

By Cam Cepe Sistemleri, Tüm KategorilerNo Comments

Camın sadeliğini ve aseletini vurgulayan silikon cephe giydirme sisteminde ısı camlar cepheye özel bir şekilde yapıştırıldıkları kaset profilleriyle tutturulmaktadır. Silikon Cephe Kaplama Sistemi üç noktadaki fitil emniyeti ile kesin bir sızdırmazlığı garanti etmektedir. Montajı kolay ve hızlı olan Silikon Cephe Kaplama Sistemi montaj sonrasında kolay bakım ve temizlik kolaylığıyla müşterilerimizin beğenisini kazanmaktadır. Devamını Oku